Yedekleme

Sunucularınızdaki verilerinizi otomatik olarak EVault bulutlarına yedekleyebilirsiniz. Gerektiğinde güvenle, verimli ve kolay biçimde yedeklediğiniz verilerinize erişebilirsiniz.

 • Ön yatırım yok
 • Taahhüt yok
 • 3 kolay adımla 10 dakika içerisinde yedeklemeye başlayın,
 • “İstanbul ve İzmir” Veri Merkezlerine çift kopya yedek ve Site Failover desteğinden yararlanın,
 • Dilerseniz 7/24 Telefondan Destek MSP Hizmetinden faydalanın,
 • Karmaşık santral menüleri olmadan doğrudan erişim,
 • “Hızlı yedek ve geri yükleme için” Ücretsiz cache uygulaması,
 • Seagate Teknolojisi ile birlikte IBM Veri Merkezi kalitesi ve güvencesi

Tüm bu kolaylıklardan yararlanmak için tek yapmanız bizimle iletişime geçmek seagate@bilgi-tek.com.tr

Neden Hybrid Yedekleme?

Firma içindeki yedekler daha çok minör durumlar için idealdir, örneğin yanlışlıkla birkaç dosyanın veya sunucunun disk arızası nedeni ile silinen veriler için idealdir. Ancak geleneksel yedekleme çözümleri yangın, hırsızlık, yüksek voltaj sorunu veya doğal afetler gibi majör durumlar karşısında yeterli olmayabilir, bu sebepten dolayı verilerimizin en az bir kopyasını felaket kurtarma merkezlerine çoğaltmamız gerekir.

Neden Bilgi-Tek Yedekleme Hizmetini Tercih Etmelisiniz?

Bilgi-Tek size pahalı çözümlere yatırım yapmanıza gerek kalmadan aylık ücret karşılığında “Opex Modeli” kurumsal sınıfı yedekleme ve kurtarma servisi sağlar. Bilgi-Tek, Seagate teknolojisi ve IBM Veri Merkezini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında hizmet ve güvenceyi sağlamaktadır. Bu servise ilk 1 ay ücretsiz demo hesabı ve 10 dakika içinde 3 kolay adım ile başlayabilirsini z ve eğer memnun kalırsanız devam edebilirsiniz. Bu servis size ayrıca sanal sunucularınız dışında kurumsal sınıfı sunucularınızı “Linux, Unix, Solaris, IBM i, AIX, Oracle vb.” uygulama bazında yedekleme ve geri yüklemenizi sağlayacaktır.

yedekleme-01

Verileriniz 4 aşamada nasıl yedeklenir?

 1. Ajanları istediğiniz sunuculara kurmanız ile işlem başlar. Ajanı kurduktan sonra yedek almaya hazırsınız.
 2. Bilgi-Tek Hizmeti, Seagate/EVault ‘un Delte-Pro teknolojisini kullanarak verilerinizi kaynak tarafta tekilleştirir, sıkıştırır ve AES-256 ile şifreleyerek 1.kasaya gönderir.
 3. Verileriniz 1.kasada müşteriye özel güvenlik anahtarı ile bir kez daha şifrelenir. Yedekleri aldığınız veriler birinci Bilgi-Tek bulutu veya kuruluşunuzdaki EVault çözümünde yedeklenir.
 4. Verileriniz birinci kasada yedeklendikten sonra majör durumlar ve felaketlere karşı ikinci kasaya replike edilir ve eğer birinci site da problem olursa sistem 1 dakika kesinti ile diğer site üzerinden çalışır ve sizin yüklediğiniz ajanlar otomatik olarak ikinci site üzerinden çalışmaya devam eder.

Sizde bu hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz: seagate@bilgi-tek.com.tr