Susesi Hotel

Susesi Hotel Sanofi Konferansı

Susesi Otel Konferans salonlarında yapılmış olan uluslararası olimpiyat komitesi yıllık olağan kongresi için kablosuz ağ altyapısı ve network olarak danışmanlık verilmiş olup sırf bu kongre için yeni bir sistem tasarlanmıştır.

Sistem otel konferans salonlarının fiziksel özelliklerine ve kullanıcı sayılarına göre tasarlanmış olup, bütün altyapı ve cihazlar otel networkünden ayrı olarak tarafımızca sağlanmıştır. Sistemde kullanılmak üzere, 2 adet kontrol birimi, yaklaşık sadece konferans salonlarından kullanılmak üzere 60 adet AP, omurga ve kenar ağ anahtarları, güvenlik duvarı ve merkezi yönetim ve raporlama yazılımı kullanılmıştır.

Sistemin bütün IP tasarımı ve network yapısı tarafımızca tasarlanmıştır. Güvenlik duvarında dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı maksimum seviyede güvenlik önlemleri alınmıştır. Tasarlanan kablosuz ağ alt yapısı yüksek yoğunluklu olacak şekilde tasarlanmış olup kullanıcıların optimum seviyede performans almaları sağlanmıştır.

Konferans süresince merkezi raporlama yazılımından alınan bilgiler doğrultusunda anlık olarak 3500 kullanıcıya hizmet verilmiş olup bu yüksek rakamlarda herhangi bir problem yaşanmamıştır.

Proje için RF tasarımları özel olarak yapılmıştır. Mevcut sistemin maksimum kullanıcıyı almasını sağlayacak biçimde tasarım yapılmıştır.

Aynı şekilde Sanofi konferansı için yukarıdaki sistemler tasarlanmış olup burada da anlık olarak 1500 kullanıcı sisteme dahil olmuştur.

Yukarıdaki sisteme ek olarak Sanofi grubu her bir ssid için belirli bant genişlikleri istemiş ve tarafımızca grubun istediği biçimde her bir ssid ve vlan için ayrı bant genişlikleri verilmiştir. Ayrıca sadece ipadlerin bağlanabilmesi için sadece 5 Ghz bandında çalışacak bir ssid istenmiş ve tarafımızca bu da sağlanmıştır.

Susesi Otel 554 odası ile yaklaşık olarak 1200 kişilik konaklama kapasitesine sahiptir. Ayrıca Otelde kongre ve toplantı hizmetleri de verilmekte olup aynı anda 4000 kişiye hizmet verebilecek kapasitededir

Susesi Otelde yaklaşık olarak 250 indoor AP ve 20 adet outdoor AP ile kablosuz ağ alanı sağlanmış olup, en yüksek kapasitedeki toplantılarda bile hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Otelde 2 adet kontrol birimi yedekli mimaride çalışmaktadır. Kurulan bu yapı ile tek bir merkezden bütün network ve cihazlar kolay bir biçimde yönetilebilir duruma gelmiştir.

Kurulan sistem ile sadece odalarda değil diğer ortak kullanım alanlarında da (havuz, sahil, lobi vb.) kablosuz ağ hizmeti verilmekte olup kullanıcıların kimlik denetimleri, ilgili rollere atanması ve bazı ssid lerde bant genişliği sınırlamaları yapılmaktadır.