Bakü Convention Centre

Bakü, Azerbayacan’ın gelişmekte olan bir şehridir. Son yıllarda Azerbaycan’ın ekonomi, kültür ve endüstri merkezi konumuna gelmiştir. Bu güzel şehir, son yıllarda dünya çapında etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan bazıları Eurovision Şarkı Yarışması, Asya Gelişim Bankası Buluşması ve 2015 Avrupa Oyunları’dır. Azerbaycan’ın hedefi tüm dünyada tanınan bir ülke olmaktır.

Aralık 2013’te Azerbaycan Devlet’i, Convention Center Baku’nün inşaatını başlattı. Bu muazzam yapı konferanslar, ziyafetler, buluşmalar, konserler ve daha birçok etkinliğe ev sahipliği yaparak, 5000 ziyaretçiyi ağırlayacak şekilde tasarlandı. Merkezin ana bölümü olan Oditoryum, Merkezin yarısı kadar ziyaretçi kapasitesine sahiptir, yani 2500 kişi. Dahası, Oditoryum’un etrafını saran 15 adet konferans salonu bulunmaktadır. Bu konferans salonları toplamda 1000 ziyaretçi kapasitelidir. Oditoryum’un üst katı ise çalışanlar için dizayn edilmiştir. Merkezin toplam alanı 100.000 metre karedir.

basari_02_2

Bilgi-Tek olarak biz, Convention Center Baku’nün bir parçası olduğumuz için gurur ve heyecan duymaktayız. Merkezin kablosuz ağ sistemlerinin etkinleştirilmesi ve yüksek rf tasarımı yapılması için tarafımızla iş anlaşması yapılmıştır. Bu anlaşma doğrultusunda, Aruba Networks kablosuz ağ teknoloji ürünleri Merkez’de başarılı bir şekilde çalıştırılmıştır. Şirketimiz ayrıca burada Aruba Clearpass ve Aruba Airwave yazılımlarını da aktive etmiştir. Bu yazılımların etkin desteği ile IT birimi ziyaretçileri ve ağ akışını kolayca izleyebilmiştir. Gün içinde 2000 kadar kullanıcı kablosuz ağa bağlanmıştır. Kullanıcılar internete 200Mbps hızlarında çıkış yapmıştır. Aruba kablosuz ağ sistemleri 802.11ac teknolojisine sahip olup, kablosuz ağ için gigabit bağlantı sağlamaktadır. Çalışmalarımız sonrasında Convention Center Baku hızlı ve güvenli kablosuz ağ teknolojisine sahip olmuştur.

basari_02_3 basari_02_4 basari_02_5