SportAccord Convention 2014

12. Dünya Spor Zirvesi 6-11 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya’nın Belek ilçesinde SuSesi otel Kongre Merkezinde 78 milletten 1636 katılımcı ile gerçekleştirildi. Bu zirve süresince etkinliğin düzenlendiği kapalı ve açık alanlarda yüksek hızda ve güvenli internet erişimi kablolu ve kablosuz olarak firmamız tarafından danışmanlık ve hizmet işleri yapılmıştır. Zirveye katılan tüm katılımcıların kablosuz internet erişimleri Aruba Networks ürünleri ile gerçekleştirilmiştir. Bu sayede katılımcılar mobil cihazları ile kendileri için oluşturulmuş güvenli sanal ağlara kontrollü ve denetimli bir şekilde erişmişlerdir. Kablolu ve kablosuz tüm trafik Aruba Stateful Firewall ve PaloAlto Firewall cihazı ile kontrollü ve güvenli bir şekilde kesintisiz olarak hizmet vermiştir. Zirve süresince özel katılımcıların olduğu onlarca seminer ve toplantılar gerçekleştirilmiş bu toplantılar için dünyanın farklı yerlerindeki katılımcılarla konferanslar düzenlenmiştir. Tüm bu faaliyetler IPSec şifreleme ile sağlanmış içeride kablolu tüm trafik Brocade Switchler ile kesintisiz ve güvenli bir şekilde hizmet vermiştir. Zirve boyunca sabit cihazlarla yazılı, sesli, görsel sunumlar yapılmış bu sunumlar firmamızın altyapısını hazırladığı ve hizmetini sunduğu sistemler ile gerçekleştirilmiştir.

Kongre merkezinin kapalı alanlarında olduğu gibi otel odalarında, havuz kenarıi sahil, bar, restoran, açık ve kapalı spor alanlarında kablosuz kapsama alanları oluşturulmuş ve katılımcıların bu alanlarda zirve süresince kesintisiz hizmet almaları sağlanmıştır.

Bilgi-Tek, zirve boyunca mühendis ve teknik kadrolarıyla hizmetin kesintisiz ve kaliteli olmasını sağlamıştır. Çalışmalarımıza Londra ve Lozan’dan gelen denetçi ve teknik danışmanlar tarafından zafiyet ve yük testleri uygulanmış sonrasında hizmet verilmesine onay vermişlerdir.

Zirve süresince kongre merkezine özel yüksek hızda fiber internet erişimi bölgenin servis sağlayıcısı Telekom şirketi tarafından yedekli olarak sağlanmıştır. Firmamız Bounding, QoS, Firewall hizmetleri ile bu hizmetin sürekliliğini ve güvenliğini garanti etmiştir.

Çalışmalarımız zirve komitesi, otel yönetimi ve organizatör firma yöneticileri tarafından takdir görmüş bölge otellerinin benzer faaliyetleri için referans olarak gösterilmektedir.