Desktop Central

Entegre Masaüstü ve Mobil Aygıt Yönetimi Yazılımı

Desktop Central; sunucuları, dizüstü bilgisayarları, masaüstlerini, akıllı telefonları ve tabletleri merkezi bir noktadan yönetmeye yardımcı olan entegre bir masaüstü ve mobil aygıt yönetimi yazılımıdır.

Yamaların yüklenmesi, yazılımın dağıtılması, BT varlıklarınızın yönetimi, yazılım lisanslarının yönetimi, yazılım kullanım istatistiklerinin izlenmesi, USB aygıtı kullanımının yönetimi, uzak masaüstlerinin kontrolünün üstlenilmesi ve daha fazlası gibi düzenli masaüstü yönetim yordamlarınızı otomatikleştirir. Hem Windows hem de Mac işletim sistemlerinin yönetimini destekler.

Mobil aygıt yönetimi

Mobil aygıtlarınızın profil ve ilkeleri dağıtmasını yönetmenize, aygıtları WiFi, VPN, E-posta hesapları vs. için yapılandırmanıza , kamera, tarayıcı vs. kullanımına kısıtlamalar getirmenize ve parolayı, uzaktan kilitleme/silmeyi vs. etkinleştirmek gibi işlemlerle aygıtınızı güvence altına almanıza imkan sağlar. Tüm iOS ve Android akıllı telefonları ve tabletlerinizi yönetebilirsiniz .

DesktopCentral ile işletim sistemi ve diğer üçüncü taraf uygulamalarıyla ilgili yama dağıtımlarını otomatikleştirip, Windows ve MAC için güvenlik tehditlerine karşı kalkan oluşturabilirsiniz.

Mobil aygıt yönetimi mobil aygıtları merkezi bir yerden yapılandırmanızı, yönetmenizi ve güvence altına almanızı sağlar. DesktopCentral bünyesinde bulunan varlık yönetimi modülü ile BT varlıklarınızı, Yazılım Ölçmeyi, Yazılım Lisansı Yönetimini, Yasaklanan Yazılımları ve daha fazlasını yönetebilirsiniz .
Çok kullanıcılı işbirliği, dosya aktarımı, video kaydı ve daha fazlasını kullanarak uzak masaüstlerinde sorun giderebilirsiniz.

Güç planları

Güç planlarını uygulayarak, etkin olmayan bilgisayarları kapatarak ve sistem çalışma zamanı raporlarını temin ederek etkin güç yönetimi ile çevreye katkı sağlayabilirsiniz. Ağdaki USB Aygıtlarının kullanımını hem kullanıcı hem de bilgisayar seviyesinde kısıtlayıp, kontrol edebilirsiniz. DesktopCentral’d a Güç Yönetimi, USB Aygıt Yönetimi, Güvenlik İlkeleri ve benzerlerini içeren 25+ önceden tanımlanmış yapılandırma bulunmaktadır.

Özellikler

  • Patch Yönetimi ile Microsoft ve 3 party uygulamalara ait güncellemeleri otomatik olarak yaparak ağınızdaki riskleri en aza düşürmüş olursunuz.
  • Uzaktan yazılım dağıtımı ile Windows ve Mac makinalarına son kullanıcının işini aksatmadan arka planda yükleme yaptırılır.
  • Son kullanıcı makinalarına uzak masaüstü yapabilme imkanı sunar.
  • Tüm iOS, Android ve Windows Mobile akıllı telefon ve tabletlerin yönetimi sağlanır.